meno:

heslo:

    1 užívateľ on-line

Hľadaný text - Databáza aktivít


Databáza aktivít - knižnica inšpirácií

Upozornenie: na tomto mieste sa zobrazuje len výber z databázy. Kompletná databáza je dostupná pre prihlásených užívateľov.

I. Základná charakteristika aktivity | II. Didaktické ciele | III. Príprava aktivity | IV. Podrobný popis aktivity | V. Diskusné fórum k aktivite

Dátum pridaniaZdrojEmail autoroviPočet prístupovHodnotenie
30.09.2005 Bitland poslať 224395 Buďte prvý!

Animácie ? - nič jednoduchšie ;-)

zobrazenie pre tlač

Celkový čas trvania aktivity Vek žiakov (v rokoch) Optimálny počet účastníkov Rozdelenie účastníkov Minimálny počet organizátorov Čas na technickú prípravu
0:45 až 5 hod. 8 až 25 6 až 16 Jednotlivci, Dvojice, Všetci spolu 1 0:10 hod.

I. Základná charakteristika aktivity
hore

Anotácia:
Ako naučiť deti robiť pohyblivé kreslené príbehy.

Kľúčové slová:
grafika, animácia, software, multimédiá

Typ aktivity - forma:
Prednáška - Klasická prednáška

Predmet - oblasť:
Informatika - Oblasti využitia informatiky (Grafika a animácie)


II. Didaktické ciele
hore

Fáza poznávacieho procesu:
Motivácia, Objavenie čiastočného poznatku (separované a univerzálny model), Objavenie poznatku

Kompetencie:
Komunikácia - zúčastňovať sa na diskusiách a vyjadrovať svoje názory, spolupracovať s inými a pracovať v tíme, prispievať k práci skupiny a spoločnosti
Práca s informáciami - využívať informačné a komunikačné technológie, získavať informácie, zvažovať rôzne zdroje dát, dávať veci do súvislosti a organizovať poznatky rôzneho druhu, vytvárať projekty, posudzovať a hodnotiť
Autonómia osobnosti - organizovať svoju vlastnú prácu, robiť rozhodnutia, vyrovnávať sa s neistotou a komplexnosťou situácií


III. Príprava aktivity
hore

Pomôcky:
Papier, Písacie potreby, Počítač, Tabuľa, Nožnice

Čas na technickú prípravu:
10 minút


IV. Podrobný popis aktivity
hore

Súbory:
application/x-zip-compressedanimacie.zip Animácie-metodické materiály (284 kB)


Text:
Metodické materiály k vyučovaniu animácií nájdete v pripojenom súbore.


V. Diskusné fórum k aktivite
hore

Fórum k tomuto príspevku

Iba zaregistrovaní užívatelia môžu prispievať do fóra.
Registrácia

Od kohoDátumVec
Text
Katarína Kresáňová 26. 10. 2006 10:34 animacie
Tiez som mala par hodin animacii. Prebrali sme si teoriu a samozrejma aj prakticke ulohy. Detiska :) si dokonca vypytali este dalsie, pretoze sa im pacilo.

Zatial si vymyslali vlastne logo a napisy pre svoju vlastnu cestovnu kancelariu (na tejto teme robili uz aj hodiny predtym, ale vo worde). Buducu hodinu som dala kazdemu vymysliet si temu, a cez zapalkove hlasovanie si odhlasujeme, co budeme dalej vytvarat.

Dakujem za napady :)

Daniela Blašková 13. 03. 2006 21:23 Ako na MMS?
V príspevku z 19.2. ma zaujala možnosť stiahnuť si animácie na mobil. Dalo by sa o tom napísať niečo viac??? Pre deti je to iste veľmi lákavá predstava. Sú pri týchto animáciách potrebné nejaké extra nastavenia (veľkosť ...)? Je mi jasné, že samotný prenos sa už potom realizuje pomocou kábla alebo cez Bluetooth. Ale za každú ďalšiu radu budem vďačná.
Daniela Blašková 13. 03. 2006 21:20 v grafike som laik
Zrealizovala som so žiakmi štvorhodinový cyklus venovaný animáciám. priznávam, že zo začiatku s rešpektom, pretože grafika a animácie nie sú práve oblasti, ktorým sa hlbšie venujem, ale deti ma veľmi príjemne prekvapili. Cyklus som predstavila žiakov 6., 7., 8. aj 9. ročníka. Nakoľko sa v prostredí Logo Motion vyznám len veľmi povrchne, nechala som na deťoch prieskum "čo všetko to dokáže". Už na prvej hodine boli jednoduché animácie veľmi povzbudivé a pôsobivé. A na 3. a 4. hodine dokázali ešte oveľa viac. Som skutočne nadšená a túto aktivitu celkom iste zaradím aj v nasledujúcich rokoch.
Richard Hromec 19. 02. 2006 16:09 postreh
Deti sa nechali zlakat na moznost vytvarania animacii, ktore si neskor mohli stiahnut na mobil a posielat vo forme MMS. Vytvarali si animovane mena svojich lasok a idolov a vsetky mozne placuce, smejuce sa, sklabiace sa srdiecka. Aktivita bola urcena pre ziakov kazdeho veku. Ved koho by nepotesilo vytvorit vlastne srdiecko pre svoju lasku :-)
Eva Hanzlíková 02. 02. 2006 14:34 skúsenosti
S nadanými tretiakmi sme sa pustili do vytvárania animácií.Použili sme učebnicu LogoMotion.Deti vytvárali rôzne animácie.Napr. Triafanie lopty do basketbalového koša,vrtulka,Mikulášska nádielka a pod.Najšikovnejší vytvorili arkádové hry.Nakreslenie obrázka v najväčšom zväčšení im nerobilo problém.
Katarina Hromcova 17. 01. 2006 18:51 skusenosti
Animácie (možnosť nahliadnuť do sveta vzniku trikov a rozprávok) - to je téma, ktorá zostane pre deti vždy atraktívna. Po krátkej prednáške sa deti s chuťou pustili do práce. Pre tých, ktorí nie sú príliš zruční v kreslení som vymyslela novú, ľahšiu verziu a zaujímavejšie využitie tvorby animácií. Aktivitu som nazvala "Svetlá Las Vegas". Deti si mali za úlohu stiahnuť nejaký pekný obrázok z internetu a postupne ho upraviť tak, že ho najprv orámovali hrubou žltou čiarou, čím vznikol akýsi rámik, v ďalšom zábere pridali červený, potom fialový, modrý, zelený a ďalšie zábery zasa znázorňovali obrázok orámovaný postupne štyrmi, ďalej tromi, dvomi a jedným rámikom. Naučili sa kopírovať zábery, premiestňovať ich a takto dosiahli zaujímavé efekty všetky deti, aj tie, ktoré nemajú cit pre kreslenie alebo jednoducho kresliť nevedia. Po spustení animácie sa obrázok postupne "rozsvecoval" a "zhasínal", presne ako upútavky na kasína v Las Vegas :-)
Deti si samozrejme vymysleli aj svoje vlastné vylepšenia, pridávali a uberali rámiky...., až z toho vznikli zaujímavé výsledky.
PROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝ EURÓPSKOU ÚNIOU

O projekteAutoriKontakt